Словники Lingvo: створити словник

Існує два способи створити користувача словник Lingvo:

  • Перший спосіб, що складається в оперативному поповненні словника "на льоту" безпосередньо з оболонки Lingvo, дозволяє створювати словники lingvo з картками простої структури, що мають тільки заголовок і переклад. Можливості візуальної і змістової розмітки для таких карток відсутні.
  • Другий спосіб - створення словника lingvo з використанням мови DSL (зручно для ведення словників великого обсягу). Картки словників, що створюються за допомогою DSL, можуть бути максимально схожі за структурою на картки системних словників Lingvo. Картки можуть містити всі необхідні елементи оформлення (bold, italic, underline, колір тексту, відступи), посилання на мультимедійні (звукові і графічні) файли-ілюстрації, перехресні посилання між картками одного або декількох словників. Можлива розмітка вмісту карток по зонах перекладу, коментарів і прикладів.

Що таке мова DSL і як ним користуватися

DSL (Dictionary Specification Language) - мова, розроблений компанією ABBYY для розмітки словникових статей відповідно до технології показу словників, прийнятої в Lingvo. Компілятор мови DSL входить до складу ABBYY Lingvo починаючи з 6 версії. Таким чином, будь-який користувач словника lingvo може створити і поширювати свій власний словник.

Основне призначення мови DSL - опис того, як показувати словникову статтю. Мова не визначає в точності структуру картки чи можливі типи інформації. Наприклад, у мові DSL немає поняття "синонім", "лексичне значення" або "синтаксична модель", але є поняття "курсив", "посилання", "подстатья" і т.д.

Словник lingvo може бути створений прямо на мовою DSL у вигляді простого текстового файлу. Цей файл слід зберегти в кодуванні ANSI або Unicode, а потім змінити розширення файлу на dsl.

Макроси для конвертації тексту в формат DSL

Проте при створенні об’ємних с ловників lingvo зручніше використовувати базу даних або текст із спеціальним форматуванням, замінюють теги мови DSL, а потім з цього формату перетворити на DSL-формат.

Наприклад, для перетворення doc-файлів в dsl-файли Ви можете скористатися спеціальним макросом DSLConverter . Цей макрос став переможцем конкурсу, організованого ABBYY з ініціативи користувачів. Автор цього макросу - досвідчений користувач Lingvo Назар Кравців зі Львова, творець десятків словників Lingvo, зроблених у форматі DSL. Ви набираєте текст словника у редакторі MS Word (при цьому важливо відформатувати текст словника відповідно до правил, описаними в DSL Converter Description), а потім, використовуючи макрос, переводите отриманий doc-файл у dsl-файл.

Мови словників lingvo

У Lingvo 12 DSL-компілятор дозволяє створювати словники на 30 мовах, тобто в оболонці Lingvo підтримані відображення всіх символів цих мов і сортування слів за алфавітом (важливо правильно вказати вихідний мову і мову перекладу словника), крім того, для ряду мов реалізована морфологічна підтримка і можливість перегляду \ долучення парадигм (словоформ).

Досвід створення користувацьких словників Lingvo показав, що можна створювати словники для мов, що далеко виходять за межі "офіційного" списку. У їх числі такі мови, як вірменський, іврит, японська, арабська та багато інших. Для створення словників на інших мовах в вигляді можна вказати або англійська мова, або будь-який інший, наприклад суахілі. При другому варіанті не буде "втручатися" мовна морфологія та сортування.

Ми вважаємо,що якість професійних перекладацьких послуг є одним із найважливіших напрямків нашої роботи, і тому ми завжди готові до співпраці з професійними і досвідченими перекладачами різних мов.

Ми працюємо більш ніж з 240 мовами та діалектами