Переклад з башкирскої мови та на башкирску мову

Бюро перекладів Дружба Народів завжди до ваших послуг! Зв'яжіться з нами за тел: (098) 668-33-68, (093) 918-29-16, (044) 228-36-59, або по електронній пошті:

Розцінки та способи оплати

Ми пропонуємо:

  • нотаріальний переклад, письмовий та усний переклад з башкирскої мови і на башкирску мову;
  • переклад свідотств, дипломів, аттстатів, трудових книжок, прав, доверіреностей з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад тендерної документації, установчих документів з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад технічних документів, інструкцій, посібників, креслень з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад мед. висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад маркетингових досліджень, бізнес-планів, договорів, контрактів з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад фінансової та бухгалтерської звітності, економічних статей і літератури з башкирскої мови та на башкирску мову;

Переклад з башкирскої мови та на башкирску мову в нашому бюро перекладів виконують дипломовані фахівці, а також перекладчікі-носії башкирскої мови.


Друзі, що ми з вами знаємо про башкирську мову? Практично нічого! А все тому, що цією мовою володіє не так вже й багато людей, усього 1,2 млн. Башкирська навіть внесена у список "мов світу, що перебувають у небезпеці" ЮНЕСКО. Копнімо глибше, щоб дізнатися більше особливостей мови, яку так зрідка чути в світі.

Отже, башкирська мова відноситься до тюркської гілки алтайських мов і є державною мовою Республіки Башкортостан. Мова нараховує три діалекти, дуже зручно названі за географічними особливостями поширення: східний, північно-західний та південний. Так, за діалектом, можна легко визначити й звідки родом його носій.

Башкирська мова відноситься до аглютинативних, що означає, що словотворення в ній відбувається за рахунок додання афіксів, наприклад: балы - "риба" — балысы "рибак" — балысылы - "рибальство".

Цікавою є історія змін башкирського алфавіту: у древні часи башкирські племена користувалися тюркським рунним письмом, після прийняття ісламу у 10 ст. – арабською писемністю. На основі арабської писемності виник так званий писемно-літературний алфавіт "тюрки", яким башкири користувалися з 13 по 20 сторіччя. На зміну "тюрки" у 1923 р. прийшов алфавіт на основі арабської графіки, за ним, у 1929-му – яналіф, оснований на латиниці, далі був алфавіт на основі кирилиці, введений у 1940-му. Сучасний алфавіт складається з 42 літер, де окрім 33 російських є 9 особливих, що виражають особливості вимови у башкирській.

У писемності зустрічається багато графічно цікавих слів, от наприклад назва столиці республіки, Уфа, виглядає ось так: "Ф", за що в народі має назву "три шурупи" або "три пігулки".

Лексика башкирської мови чи не найконсервативніша у світі, адже у ній зберігається 95% лексики древніх рунічних пам’яток літератури.

Звісно, про найбільші скарби і особливості цієї мови можна дізнатися лише у тих, для кого вона є рідною. А отже, варто вирушати у подорож до Башкортостану, країни, що є центром розвитку і збереження мови, яку ми з вами так зрідка чуємо.

Час роботи бюро перекладів ДРУЖБА НАРОДІВ - з 10.00 до 18.00 години з понеділка по п'ятницю, проте якщо Ви очікуєте прибуття документів пізніше і хотіли б відразу передати їх нам, передзвоніть попередньо, ми Вас дочекаємось і відразу віддамо їх в роботу.

Ми працюємо більш ніж з 240 мовами та діалектами