Переклад з башкирскої мови та на башкирску мову

Бюро перекладів Дружба Народів завжди до ваших послуг! Зв'яжіться з нами за тел: (098) 668-33-68, (093) 918-29-16, (044) 228-36-59, або по електронній пошті:

Розцінки та способи оплати

Ми пропонуємо:

  • нотаріальний переклад, письмовий та усний переклад з башкирскої мови і на башкирску мову;
  • переклад свідотств, дипломів, аттстатів, трудових книжок, прав, доверіреностей з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад тендерної документації, установчих документів з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад технічних документів, інструкцій, посібників, креслень з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад мед. висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад маркетингових досліджень, бізнес-планів, договорів, контрактів з башкирскої мови та на башкирску мову;
  • переклад фінансової та бухгалтерської звітності, економічних статей і літератури з башкирскої мови та на башкирску мову;

Переклад з башкирскої мови та на башкирску мову в нашому бюро перекладів виконують дипломовані фахівці, а також перекладчікі-носії башкирскої мови.


Друзі, що ми з вами знаємо про башкирську мову? Практично нічого! А все тому, що цією мовою володіє не так вже й багато людей, усього 1,2 млн. Башкирська навіть внесена у список "мов світу, що перебувають у небезпеці" ЮНЕСКО. Копнімо глибше, щоб дізнатися більше особливостей мови, яку так зрідка чути в світі.

Отже, башкирська мова відноситься до тюркської гілки алтайських мов і є державною мовою Республіки Башкортостан. Мова нараховує три діалекти, дуже зручно названі за географічними особливостями поширення: східний, північно-західний та південний. Так, за діалектом, можна легко визначити й звідки родом його носій.

Башкирська мова відноситься до аглютинативних, що означає, що словотворення в ній відбувається за рахунок додання афіксів, наприклад: балы - "риба" — балысы "рибак" — балысылы - "рибальство".

Цікавою є історія змін башкирського алфавіту: у древні часи башкирські племена користувалися тюркським рунним письмом, після прийняття ісламу у 10 ст. – арабською писемністю. На основі арабської писемності виник так званий писемно-літературний алфавіт "тюрки", яким башкири користувалися з 13 по 20 сторіччя. На зміну "тюрки" у 1923 р. прийшов алфавіт на основі арабської графіки, за ним, у 1929-му – яналіф, оснований на латиниці, далі був алфавіт на основі кирилиці, введений у 1940-му. Сучасний алфавіт складається з 42 літер, де окрім 33 російських є 9 особливих, що виражають особливості вимови у башкирській.

У писемності зустрічається багато графічно цікавих слів, от наприклад назва столиці республіки, Уфа, виглядає ось так: "Ф", за що в народі має назву "три шурупи" або "три пігулки".

Лексика башкирської мови чи не найконсервативніша у світі, адже у ній зберігається 95% лексики древніх рунічних пам’яток літератури.

Звісно, про найбільші скарби і особливості цієї мови можна дізнатися лише у тих, для кого вона є рідною. А отже, варто вирушати у подорож до Башкортостану, країни, що є центром розвитку і збереження мови, яку ми з вами так зрідка чуємо.

Одним із ключових аспектів нашої діяльності ми вважаємо зручність співробітництва для клієнтів. Замовлення на переклад Ви можете розмістити по телефону, факсом, електронною поштою або особисто.

Ми працюємо більш ніж з 240 мовами та діалектами