Переклад з молдавської мови та на молдавську мову

Бюро перекладів Дружба Народів завжди до ваших послуг! Зв'яжіться з нами за тел: (098) 668-33-68, (093) 918-29-16, (044) 228-36-59, або по електронній пошті:

Розцінки та способи оплати

Ми пропонуємо:

  • нотаріальний переклад, письмовий та усний переклад з молдавської мови і на молдавську мову;
  • переклад свідотств, дипломів, аттстатів, трудових книжок, прав, доверіреностей з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад тендерної документації, установчих документів з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад технічних документів, інструкцій, посібників, креслень з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад мед. висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад маркетингових досліджень, бізнес-планів, договорів, контрактів з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад фінансової та бухгалтерської звітності, економічних статей і літератури з молдавської мови та на молдавську мову;

Переклад з молдавської мови та на молдавську мову в нашому бюро перекладів виконують дипломовані фахівці, а також перекладчікі-носії молдавської мови.


"Біне аць Веніто!", що в перекладі на українську "Ласкаво просимо!" - фраза, якою тепло зустрічає Республіка Молдова своїх гостей. А все тому, що гостинність є відмінною рисою молдавського народу. Відвідувачів країни мешканці Молдови приймають радісно і залюбки пригощають смаколиками національної кухні та наливають келих доброго вина. Після дружньої дегустації мовний бар'єр просто зникає і, як правило, подальше спілкування проходить без перешкод, в "Каса маре" - найкрасивішій і прибраній кімнаті привітного господаря.

Нажаль, переважна більшість лінгвістів, а також невеличка частина мешканців Молдови, не виокремлюють молдавську як самостійну мову, розглядаючи її лише як діалект румунської. Найбільш відомий світовий мовний довідник - "Ethnologue: Languages of the World", що містить відомості про більш ніж 7000 живих мов світу – також не згадує молдавську як окрему мову, а тільки як альтернативну назву румунській.

У Конституції Республіки Молдова молдавська є державною мовою, в той час як в декларації, що має перевагу над Конституцією, державною мовою визнано румунську. Корінні мешканці і громадські діячі молдавської землі не схвалюють такий стан речей, та це й не дивно, бо їх мовні традиції сягають своїм корінням глибоко в минуле, зберігаються і передаються з покоління в покоління.

Молдавська мова або limba moldoveneasca, moldava lingua відноситься до романської групи і розвинулась з народної латини. Вона має два види писемності: на основі кирилиці в Придністров'ї і латиниці в сучасній Молдові. У школах і вузах сучасної Молдови предмет "молдавська мова", що викладається латинською графікою - відсутній, вивчається предмет "румунська мова". Уроки "молдавської мови" кирилицею викладаються факультативно і тільки в навчальних закладах Придністров'я.

Між іншим, на території Молдови існує рух "молдовенистів", представники якого переконані і активно підтримують те, що для державної мови слід використовувати назву "молдавська", а не "румунська", бо вона є більш давньою.

Щороку Молдова гостинно запрошує всіх відвідати "Дні вина" - свято місцевих виноробів, національних традицій та молдавської мови! І хочемо зауважити, що кожен, хто хоч раз, не залежно від приводу, відвідав сонячну, квітучу і самобутню Республіку Молдова, назавжди залишається її добрим другом та бажаним гостем!

Одним із ключових аспектів нашої діяльності ми вважаємо зручність співробітництва для клієнтів. Замовлення на переклад Ви можете розмістити по телефону, факсом, електронною поштою або особисто.

Ми працюємо більш ніж з 240 мовами та діалектами