Переклад з молдавської мови та на молдавську мову

Бюро перекладів Дружба Народів завжди до ваших послуг! Зв'яжіться з нами за тел: (098) 668-33-68, (093) 918-29-16, (044) 228-36-59, або по електронній пошті:

Розцінки та способи оплати

Ми пропонуємо:

  • нотаріальний переклад, письмовий та усний переклад з молдавської мови і на молдавську мову;
  • переклад свідотств, дипломів, аттстатів, трудових книжок, прав, доверіреностей з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад тендерної документації, установчих документів з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад технічних документів, інструкцій, посібників, креслень з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад мед. висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад маркетингових досліджень, бізнес-планів, договорів, контрактів з молдавської мови та на молдавську мову;
  • переклад фінансової та бухгалтерської звітності, економічних статей і літератури з молдавської мови та на молдавську мову;

Переклад з молдавської мови та на молдавську мову в нашому бюро перекладів виконують дипломовані фахівці, а також перекладчікі-носії молдавської мови.


"Біне аць Веніто!", що в перекладі на українську "Ласкаво просимо!" - фраза, якою тепло зустрічає Республіка Молдова своїх гостей. А все тому, що гостинність є відмінною рисою молдавського народу. Відвідувачів країни мешканці Молдови приймають радісно і залюбки пригощають смаколиками національної кухні та наливають келих доброго вина. Після дружньої дегустації мовний бар'єр просто зникає і, як правило, подальше спілкування проходить без перешкод, в "Каса маре" - найкрасивішій і прибраній кімнаті привітного господаря.

Нажаль, переважна більшість лінгвістів, а також невеличка частина мешканців Молдови, не виокремлюють молдавську як самостійну мову, розглядаючи її лише як діалект румунської. Найбільш відомий світовий мовний довідник - "Ethnologue: Languages of the World", що містить відомості про більш ніж 7000 живих мов світу – також не згадує молдавську як окрему мову, а тільки як альтернативну назву румунській.

У Конституції Республіки Молдова молдавська є державною мовою, в той час як в декларації, що має перевагу над Конституцією, державною мовою визнано румунську. Корінні мешканці і громадські діячі молдавської землі не схвалюють такий стан речей, та це й не дивно, бо їх мовні традиції сягають своїм корінням глибоко в минуле, зберігаються і передаються з покоління в покоління.

Молдавська мова або limba moldoveneasca, moldava lingua відноситься до романської групи і розвинулась з народної латини. Вона має два види писемності: на основі кирилиці в Придністров'ї і латиниці в сучасній Молдові. У школах і вузах сучасної Молдови предмет "молдавська мова", що викладається латинською графікою - відсутній, вивчається предмет "румунська мова". Уроки "молдавської мови" кирилицею викладаються факультативно і тільки в навчальних закладах Придністров'я.

Між іншим, на території Молдови існує рух "молдовенистів", представники якого переконані і активно підтримують те, що для державної мови слід використовувати назву "молдавська", а не "румунська", бо вона є більш давньою.

Щороку Молдова гостинно запрошує всіх відвідати "Дні вина" - свято місцевих виноробів, національних традицій та молдавської мови! І хочемо зауважити, що кожен, хто хоч раз, не залежно від приводу, відвідав сонячну, квітучу і самобутню Республіку Молдова, назавжди залишається її добрим другом та бажаним гостем!

Ми вважаємо,що якість професійних перекладацьких послуг є одним із найважливіших напрямків нашої роботи, і тому ми завжди готові до співпраці з професійними і досвідченими перекладачами різних мов.

Ми працюємо більш ніж з 240 мовами та діалектами