Переклад з татарської мови та на татарську мову

Бюро перекладів Дружба Народів завжди до ваших послуг! Зв'яжіться з нами за тел: (098) 668-33-68, (093) 918-29-16, (044) 228-36-59, або по електронній пошті:

Розцінки та способи оплати

Ми пропонуємо:

  • нотаріальний переклад, письмовий та усний переклад з татарської мови і на татарську мову;
  • переклад свідотств, дипломів, аттстатів, трудових книжок, прав, доверіреностей з татарської мови та на татарську мову;
  • переклад тендерної документації, установчих документів з татарської мови та на татарську мову;
  • переклад технічних документів, інструкцій, посібників, креслень з татарської мови та на татарську мову;
  • переклад мед. висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів з татарської мови та на татарську мову;
  • переклад маркетингових досліджень, бізнес-планів, договорів, контрактів з татарської мови та на татарську мову;
  • переклад фінансової та бухгалтерської звітності, економічних статей і літератури з татарської мови та на татарську мову;

Переклад з татарської мови та на татарську мову в нашому бюро перекладів виконують дипломовані фахівці, а також перекладчікі-носії татарської мови.


Про татар кажуть, що це привітний народ, зі своїми традиціями і побутом, який славиться щирістю, палким серцем і вибуховим характером. Навіть у англійців, через цю, притаманну татарам, рису, неслухняного й впертого хлопчика прийнято називати "young tatar", що перекладається як "мале татарченя". Так і татарська мова – не тільки дуже гарна, а ще й з "перчинкою".

Отже, татарська мова є національною мовою татар і державною в республіці Татарстан. Вона належить до тюркських мов. В її розмовній формі прийнято виділяти три діалекти: західний (мішарський), казанський (середній) і східний (сибірсько - татарський). Сучасна літературна татарська мова лексикою та фонетикою наближена до казахського діалекту, а морфологією - до мішарського.

Татарська писемність за довгі роки свого становлення зазнала безліч змін. Так, до 1927 року вона будувалася на основі арабської графіки, з 1927 по 1939 рік татари користувались латинськими літерами, а ось з 5 травня 1939 року й по теперішній час використовується адаптована кирилична абетка.

А, чи відомо Вам, що в нашому повсякденному вжитку є слова, що з`явились саме завдяки татарській мові? Наприклад, згідно з Тлумачним словником В. І. Даля та Енциклопедичним словником Ф. А. Брокгауза та І. А. Єфрона, всім відомий заклик "ура" походить від татарського дієслова "ур", що перекладається як "бий".

Та й за можливість щороку у серпні ласувати смачнючими кавунами, ми завдячуємо татарам, адже саме вони завезли цього смаколика до наших теренів. Власне, як і безліч неповторних татарських страв, традицій і музики, що пробирає до кісток. Хоч татарська мова і нелегка для українців, та все ж ми чудово розуміємося з цим яскравим, щирим народом.

Ми вважаємо,що якість професійних перекладацьких послуг є одним із найважливіших напрямків нашої роботи, і тому ми завжди готові до співпраці з професійними і досвідченими перекладачами різних мов.

Ми працюємо більш ніж з 240 мовами та діалектами