Переклад з румунської мови та на румунську мову

Бюро перекладів Дружба Народів завжди до ваших послуг! Зв'яжіться з нами за тел: (098) 668-33-68, (093) 918-29-16, (044) 228-36-59, або по електронній пошті:

Розцінки та способи оплати

Ми пропонуємо:

  • нотаріальний переклад, письмовий та усний переклад з румунської мови і на румунську мову;
  • переклад свідотств, дипломів, аттстатів, трудових книжок, прав, доверіреностей з румунської мови та на румунську мову;
  • переклад тендерної документації, установчих документів з румунської мови та на румунську мову;
  • переклад технічних документів, інструкцій, посібників, креслень з румунської мови та на румунську мову;
  • переклад мед. висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів з румунської мови та на румунську мову;
  • переклад маркетингових досліджень, бізнес-планів, договорів, контрактів з румунської мови та на румунську мову;
  • переклад фінансової та бухгалтерської звітності, економічних статей і літератури з румунської мови та на румунську мову;

Переклад з румунської мови та на румунську мову в нашому бюро перекладів виконують дипломовані фахівці, а також перекладчікі-носії румунської мови.


Румунська - рідна мова румунського народу, що поєднує в собі мікс з різних говорів, циганський фольклор, самобутнє мистецтво Румунії і неймовірну гостинність її мешканців. Вона є державною та основною розмовною мовою відразу у двох державах: Румунії та Республіці Молдова.

Історія румунської мови, як і історія румунського народу, досить суперечлива через брак історичних фактів. Однак відомо. що основою для створення румунської мови стала латина. Сама назва "румун" походить від латинського слова "romanus", що перекладається як "римський громадянин"

Румунська - індоєвропейська мова, що входить до балкано- романської підгрупи романських мов. Раніше, до XIX століття, вона мала назву волоська мова. Загальна кількість людей, що вільно спілкуються румунською, складає біля 24 мільйонів чоловік, переважна кількість яких мешкає в Румунії. Окрім Румунії та Республіки Молдова, вона поширена на території України (в Одеській, Закарпатській та Чернівецькій областях), в Придністров'ї, в деяких областях Сербії, Албанії, Македонії, Угорщини.

Характерною рисою румунської мови є незначна кількість діалектів, що майже не різняться між собою. Найбільш своєрідними можна назвати діалекти Трансільванії, бо вони зазнали сильного впливу з боку угорської мови.

Для написання румунських текстів, починаючи з 1960 року, використовується алфавіт на основі латинської графіки, хоча раніше, до заснування Румунії, використовували кирилицю. Сучасна румунська абетка складається з 31 літери. Цікавим є те, що літери K, Q, Y, W використовуються виключно для написання слів іншомовного походження, іноземних власних імен та географічних назв.

Перші письмові згадки про румунську мову датуються XVI століттям. Це були переклади старослов'янських церковних текстів та ділових паперів. Сучасна літературна румунська сформувалась в кінці XIX століття. Вона зовсім не схожа на українську мову, проте спільні слова в них таки можна віднайти, наприклад магазин буде - "magazin", а картопля - "cartofi".

А ось декілька цікавих фактів, що змусять звернути більше уваги на Румунію та рідну мову її чисельних мешканців. Саме в Румунії проживав відомий і легендарний Граф Дракула. А винахідником пір’яної ручки був румунський студент Петраков Поенару.

Одним із ключових аспектів нашої діяльності ми вважаємо зручність співробітництва для клієнтів. Замовлення на переклад Ви можете розмістити по телефону, факсом, електронною поштою або особисто.

Ми працюємо більш ніж з 240 мовами та діалектами