Бюро переводов Дружба Народов
Бюро переводов Дружба Народов
(044) 228-36-59   (099) 62-00-293
(093) 918-29-16   (098) 668-33-68
Київ, Печерськ, вул. Чигоріна 61, к. 1

Переклад на курдську мову в Києві ☎ 098-668-33-68

Курдська - мова народу курди, який складається з багатьох племен, що мешкають на території з неофіційною назвою Курдистан. Курдистан дослівно перекладається як "Країна курдів". Дану територію між собою частково розділяють такі держави як: Туреччина (Північний і Західний Курдистан), Ірак (Південний Курдистан), Сирія (Південно-Західний Курдистан) і Іран (Східний Курдистан). За межами історичного Курдистану курди спілкуються рідною мовою в невеликих, але потужних громадах на території Вірменії і Туркменістану. Загальна кількість людей, що вільно володіють курдською мовою, складає понад 30 мільйонів чоловік.

Мова, якою розмовляють курди, походить від мідійської мови і належить до західної іранської гілки індоєвропейської сім'ї мов. Вважається, що вона є спорідненою з перською, арабською та таджицькою мовами, а ще в ній присутні численні запозичення з турецької. Курдську мову можна умовно поділити на дві нерівні групи діалектів - північну і південну. У кожній з цих груп за довгий час сформувалась своя окрема літературна мова. У північній групі це - "курманджі", а в південній - "сорані". І хоча вони мають досить великі мовні відмінності, це аж ніяк не заважає взаєморозумінню, особливо при усному спілкуванні курдів.

Писемність курдів починала свій розвиток з основ арабської графіки, що згодом була пристосована до фонетичних особливостей курдської мови. Проте через поділ території, яку в даний час населяють курди, між різними державами, для курдської мови почали застосовувати різні види писемності. Наприклад, курди Ірану і Іраку користуються арабською графікою, курди Сирії і Туреччини - турецькою латиницею, курди Вірменії з 1921 року користувалися вірменським алфавітом, а починаючи з 1946 року перейшли на кирилицю. Курди, які мешкають в інших країнах СНД, зараз намагаються перейти на латиницю.

І хоча Курдистан не належить до жодної держави, а його географічні координати не можуть бути точно визначені на карті світу, мешканці цієї етнічної території ретельно бережуть свої звичаї та традиції, зокрема і мовні.

Італійська мова Латиська мова Англійська мова Болгарська мова Словенська мова Португальська мова Вірменська мова Чеська мова Литовська мова Грецька мова Білоруська мова Македонська мова Персидська мова Туркменська мова Данська мова Французька мова Осетинська мова Словацька мова Румунська мова Угорська мова Азербайджанська мова Іспанська мова Арабська мова Естонська мова Корейська мова Голландська мова Сербська мова Фінська мова Польська мова Іврит Хінді Молдовська мова Українська мова Німецька мова Грузинська мова Турецька мова Шведська мова Норвезька мова Китайська мова Японська мова Узбецька мова