Південною родичкою української мови – є болгарська. Родинні зв'язки цих двох мов близькі достатньо, щоб українці та болгари могли легко налагоджувати контакти. Особливо влітку. Особливо на Чорноморському узбережжі. Та незважаючи на схожість і спорідненість, болгарська має чимало історичних особливостей, граматичних цікавинок та лексичних курйозів.
Деякі споріднені з українськими слова болгарської, мають протилежний рід, наприклад: афиш, колбас, морков, площад, цитат – належать до чоловічого, а диагноза, лимонада, рецепта, салата, супа, торта, ябълка – до жіночого.
В болгарській дієслово має аж 9 часів! 1 теперішній, 4 минулих і 4 майбутніх.
Наголос у іменниках зазвичай припадає на останні склади.
Кумедних для українця слів у болгарській – хоч ложкою їж:
І ще багато-багато кумедного!
Та окрім веселощів, болгари, а саме святі Кирило і Мефодій, зробили величезний внесок у розвиток слов’янських мов, створивши Кирилицю, завдяки існуванню якої, ви читаєте цей текст.
Болгарія – цікава країна з доброзичливими мешканцями, безліччю історичних, культурних та архітектурних пам'яток, неймовірною природою та м'яким кліматом, багатою культурою та мовою. Подорожуючи Болгарією, обов'язково поласуйте баніцата, випийте келишок ракії, та вивідайте у місцевого населення кілька мовних перлин, які завжди асоціюватимуться у вас з цією теплою, в усіх відношеннях, країною.