Бажаєте потеревенити з королем та королевою і піти разом на риболовлю? Тільки не на звичних для нас карасиків, а на справжнього лосося? Якщо так, то гайда освоювати норвезьку мову і вирушати до Норвегії! Так так, саме туди, бо Норвегія є справжнім королівством, з королем і королевою, а ловля лосося, або навіть кита, - це звична справа для кожного другого норвежця. Але повернемося до головного - мови королів, вікінгів, казкових тролів і звичайних мешканців країни фйордів - до норвезької. "Norsk", як її називають мовці, походить від давньоскандинавської мови та відноситься до германської мовної групи. Нею розмовляють приблизно 4,6 мільйона чоловік. Існують дві офіційні форми норвезької мови - букмол (bokmal , буквально "книжкова мова") і нюнорськ або нюношк ("nynorsk" - "новий норвезький"). При цьому букмол більш поширений, а нюнорськ частіше використовується в сільській місцевості.
Крім загальноприйнятих офіційних мовних форм у норвезькій існує дуже багато діалектів. Їх точна кількість невідома, а різноманіття пов'язане з географічною дальністю розташування окремих районів, а також з відсутністю норм вимови. Іноді діалекти відрізняються настільки, що норвежці навіть не розуміють один одного, але поступово різниця між діалектами зникає.
Норвезька мова дуже схожа на шведську і данську. Цікаво, що шведи і датці можуть розуміти норвезьку мову, але при цьому практично не розуміють один одного. Також близькими до норвезької є ісландська і фарерська мови.
Пишуть норвежці символами латинського алфавіту, який містить 29 літер. Норми і правила мови у Норвегії встановлює і визначає спеціальна мовна рада - "Norsk spra krad".
Норвезьку не відносять до переліку найпоширеніших у світі, бо використовується мова виключно в Норвегії. Але вона яскраво вирізняється своєрідною красою, власне кажучи, як і сама країна, назва якої походить від давньоскандинавського слова "Norrvegr" - "шлях на північ". Тож тримаймо шлях на північ, друзі!