Туркменська мова - це стародавній та самобутній спосіб спілкування туркменів, від малого до великого. Туркменська – це мова «чорних пісків» пустелі Каракуми та прекрасних оаз. Туркменська - офіційна мова найзагадковішої держави Середньої Азії - Туркменістану.
У наш час загальна кількість людей, що спілкується туркменською, складає приблизно 7 мільйонів чоловік. Значна частина яких, звичайно ж, мешкає на території Туркменії. Також туркменською мовою вільно володіють і мешканці багатьох інших країн, наприклад: Ірану, Афганістану, Узбекистану, Таджикистану, Туреччини та Росії (Ставропольський край).
У Туркменській мові виділяють понад тридцять діалектів. Та саме діалект ставропольських туркменів традиційно називають туркменською мовою.
Особливу увагу туркмени приділяють суфіксам в словах, бо саме завдяки суфіксам позначається кількість, рід, час та вид дієслова. А ще від довготи голосних літер може змінюватись сенс сказаного співрозмовником.
З моменту зародження і до 1928 року писемність в туркменський мові будувалась на основі арабської графіки, згодом використовувалась латиниця, а ще пізніше кирилиця. У 1996 році керівництво Туркменістану знову запроваджує латинську графіку, якою туркмени користуються і до тепер.
Туркменська мова досить складна , особливо для тих, хто не знайомий з її історією та розвитком. Наприклад, старі книжки та документи можуть бути зовсім не зрозумілими, бо написані незвичною арабською графікою чи літерами давно невживаної кирилиці. Також додають складності і чисельні діалекти. Тому вивчення туркменської – це як спорт, вимагає терпіння, наполегливості та постійної праці, а взамін пропонує відкрити таємниці загадкового туркменського народу.