З давніх часів Туреччина та турецька мова привертали до себе величезну увагу людей з різних куточків світу, бо слугували своєрідним містком між Європою та Близьким Сходом. А нещодавно ця країна стала ще й дуже відомим курортом, тому й не дивно, що турецька мова набуває популярності і вже ввійшла у другу десятку найпоширеніших мов світу.
На сьогодні , турецькою мовою володіє приблизно 70 мільйонів людей по всій земній кулі. Більша частина з яких, звичайно, мешкає в Туреччині. Турецька мова просто вражає різноманіттям діалектів, але для літературного вжитку використовують переважно стамбульський діалект.
Такою, як її знають тепер, турецька мова завдячує мовним реформам, які свого часу провів перший президент Турецької Республіки - Мустафа Кемаль Ататюрк. З його легкої руки також була створена Турецька Лінгвістична Асоціація, яка функціонує і по нині.
Турецька - аглютинативна мова, що має в своєму складі безліч суфіксів, які додаються один за іншим, утворюючи нові форми слів, або взагалі їх змінюючи. Найдовше слово в турецькій мові виглядає так: "Muvaffakiyetsizlestiricilestiriveremeyebileceklerimizdenmissinizcesine". А перекладається воно : "Нібито ви з тих, кого ми не здатні з легкістю перетворити в творців невдах". Це неймовірно, але воно містить аж 70 літер! Звичайно, це слово не використовується в повсякденному вжитку, але воно є прикладом того, що можна зробити за допомогою аглютинації.
Сучасна турецька абетка заснована на латиниці і складається з 29 літер, з яких 8 голосних і 21 приголосна. Такі літери латинської абетки, як Q, W і X в турецькій мові взагалі відсутні.
Туреччина це дивовижна країна, мальовничі краєвиди якої омивають відразу чотири моря, а торгівельний і культурний центр, Стамбул - єдине місто в світі, що розташоване одночасно на двох континентах. Отже, варто ознайомитися з цією мовою хоча б для того, аби самостійно пізнати велич і красу унікальної Туреччини!