Словенська, або як її називають словенці - «slovenscina», вважається досить рідкою та маловідомою мовою, хоча країна, де вона має статус державної, знаходиться в самому серці Європи. Кількість мовців становить лише два мільйони чоловік, переважна більшість з яких це словенці, а також мешканці прилеглих територій.
Словенська нагадує суміш староруської та німецької мов. У російськомовної людини практично не виникне проблем з читанням і розумінням словенських текстів. Хоча, деякі слова все ж таки можуть здивувати. Наприклад, слово «увага» словенською мовою буде «pozor».
Словенська мова належить до південно - слов'янської мовної групи і налічує понад 40 діалектів. Цей факт дуже ускладнює її вивчення. Літературна словенська виникла на основі Гореньского і Доленьского діалектів. Першим письмовим джерелом словенської мови є «Бріжінскі уривки» (Brizinski spomeniki), які датовані кінцем Х – початком ХI століття.
Сучасна словенська абетка побудована на основі латинської графіки і містить 28 літер. Літери Q, W, X, Y у словенському алфавіті відсутні, проте є додаткові букви - C, S, Z і диграфи DZ, LJ, NJ.
Вивчення словенської мови може стати захоплюючим хобі, особливо якщо поєднати його з милуванням річковими долинами, озерами і водоспадами Словенії, відвідуванням її карстових печер і термальних джерел, прогулянками засніженими альпійськими вершинами та словенськими смарагдовими лісами, яких більше немає ніде у світі .