Якщо колись Вам доведеться їхати громадським транспортом Вільнюса або будь-якого іншого міста Литви, то Вам може спасти на думку, що всі литовці танцюристи, або при наймі захоплюються танком "Ча ча ча". Справа в тому, що питання "Ви тут виходите?" на литовській звучить як "ar Jus lipsite cia" (ар Ікс Ліпсі ча), що досить складно вимовляється. Тому винахідливі литовці змінили цю фразу на "Lipsi, lipsi, cia-cia-cia" (Ліпсі, Ліпсі, ча-ча-ча). Ось і виходить, що перебуваючи в тролейбусі чи автобусі Ви щораз, ніби на уроці танців, будете чути "ча-ча-ча".
Литовська є державною мовою Литви і однією з офіційних мов Європейського Союзу. Нею розмовляє більше 3 мільйонів людей. В литовській мові виділяють два основних діалекти - аукштайтский та жемайтський.
Литовська писемність побудована на базі модифікованої латинської графіки. Сучасна литовська абетка містить 32 літери, 12 голосних і 20 приголосних. Найдовше слово у литовській - "nebeprisikiskiakopusteliaudavome", що дослівно перекладається як "недозібрав заячої капусти" .
Що приємно дивує, так це те, що в литовській мові практично відсутні лайливі слова. Найобразливіше, що мешканці Литви можуть вжити в сварці, це - "rupuze", що в перекладі означає "жаба". А коли "своїх" слів для сварки не вистачає – вони починають вживати англійські.
Хоча литовська мова досить складна для вивчення, але навіть поверхневе знайомство з нею допоможе отримати особливо тепле ставлення при спілкуванні з її носіями. Тож вперед, дізнаватися більше про таку чудову і старовинну мову і їсти смачні литовські оселедці!