Бюро переводов Дружба Народов
Бюро переводов Дружба Народов
З 11.00 до 16.00: (099) 620-0293   (093) 918-2916
(098) 668-3368 Після 16.00: (067) 249-8576 Viber/WhatsApp
Київ, Печерськ, вул. Чигоріна 61, к. 1

Переклад на румунську (093) 918-29-16

Вартість перекладу однієї умовної сторінки - від 160 грн.
  • письмовий, усний, нотаріально завірений переклад на румунську мову, переклад з румунської мови;
  • переклад на румунську мову, переклад з румунської мови дипломів, свідоцтв, прав, атестатів, довіреностей, трудових книжок;
  • переклад на румунську мову, переклад з румунської мови установчих документів, технічних документів (креслень, інструкцій, посібників);
  • переклад на румунську мову, переклад з румунської мови медичних документів (висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів);
  • переклад бізнес-планів, маркетингових досліджень, контрактів і договорів, бухгалтерської та фінансової звітності, економічних статей і літератури.
Звертайтесь, ми завжди до Ваших послуг!

Румунська - рідна мова румунського народу, що поєднує в собі мікс з різних говорів, циганський фольклор, самобутнє мистецтво Румунії і неймовірну гостинність її мешканців. Вона є державною та основною розмовною мовою відразу у двох державах: Румунії та Республіці Молдова.

Історія румунської мови, як і історія румунського народу, досить суперечлива через брак історичних фактів. Однак відомо. що основою для створення румунської мови стала латина. Сама назва "румун" походить від латинського слова "romanus", що перекладається як "римський громадянин"

Румунська - індоєвропейська мова, що входить до балкано- романської підгрупи романських мов. Раніше, до XIX століття, вона мала назву волоська мова. Загальна кількість людей, що вільно спілкуються румунською, складає біля 24 мільйонів чоловік, переважна кількість яких мешкає в Румунії. Окрім Румунії та Республіки Молдова, вона поширена на території України (в Одеській, Закарпатській та Чернівецькій областях), в Придністров'ї, в деяких областях Сербії, Албанії, Македонії, Угорщини.

Характерною рисою румунської мови є незначна кількість діалектів, що майже не різняться між собою. Найбільш своєрідними можна назвати діалекти Трансільванії, бо вони зазнали сильного впливу з боку угорської мови.

Для написання румунських текстів, починаючи з 1960 року, використовується алфавіт на основі латинської графіки, хоча раніше, до заснування Румунії, використовували кирилицю. Сучасна румунська абетка складається з 31 літери. Цікавим є те, що літери K, Q, Y, W використовуються виключно для написання слів іншомовного походження, іноземних власних імен та географічних назв.

Перші письмові згадки про румунську мову датуються XVI століттям. Це були переклади старослов'янських церковних текстів та ділових паперів. Сучасна літературна румунська сформувалась в кінці XIX століття. Вона зовсім не схожа на українську мову, проте спільні слова в них таки можна віднайти, наприклад магазин буде - "magazin", а картопля - "cartofi".

А ось декілька цікавих фактів, що змусять звернути більше уваги на Румунію та рідну мову її чисельних мешканців. Саме в Румунії проживав відомий і легендарний Граф Дракула. А винахідником пір'яної ручки був румунський студент Петраков Поенару.

переклад на румунську мову, переклад з румунської мови
На всі мої запитання були отримані швидкі і точні відповіді по суті, без зволікань і довгих діалогів. Замовлення було виконано протягом декількох годин після закриття деталей і оплати. Залишилося дуже приємне враження від сервісу і відчуття поваги до особистого часу клієнта.
Коваль Володимир
Узбецька мова Португальська мова Естонська мова Шведська мова Вірменська мова Італійська мова Осетинська мова Азербайджанська мова Молдовська мова Німецька мова Грецька мова Сербська мова Фінська мова Хінді Арабська мова Литовська мова Болгарська мова Голландська мова Македонська мова Англійська мова Японська мова Норвезька мова Латиська мова Білоруська мова Українська мова Туркменська мова Словацька мова Іврит Іспанська мова Французька мова Словенська мова Китайська мова Корейська мова Персидська мова Грузинська мова Данська мова Румунська мова Угорська мова Чеська мова Турецька мова Польська мова