Румунська - рідна мова румунського народу, що поєднує в собі мікс з різних говорів, циганський фольклор, самобутнє мистецтво Румунії і неймовірну гостинність її мешканців. Вона є державною та основною розмовною мовою відразу у двох державах: Румунії та Республіці Молдова.
Історія румунської мови, як і історія румунського народу, досить суперечлива через брак історичних фактів. Однак відомо. що основою для створення румунської мови стала латина. Сама назва "румун" походить від латинського слова "romanus", що перекладається як "римський громадянин"
Румунська - індоєвропейська мова, що входить до балкано- романської підгрупи романських мов. Раніше, до XIX століття, вона мала назву волоська мова. Загальна кількість людей, що вільно спілкуються румунською, складає біля 24 мільйонів чоловік, переважна кількість яких мешкає в Румунії. Окрім Румунії та Республіки Молдова, вона поширена на території України (в Одеській, Закарпатській та Чернівецькій областях), в Придністров'ї, в деяких областях Сербії, Албанії, Македонії, Угорщини.
Характерною рисою румунської мови є незначна кількість діалектів, що майже не різняться між собою. Найбільш своєрідними можна назвати діалекти Трансільванії, бо вони зазнали сильного впливу з боку угорської мови.
Для написання румунських текстів, починаючи з 1960 року, використовується алфавіт на основі латинської графіки, хоча раніше, до заснування Румунії, використовували кирилицю. Сучасна румунська абетка складається з 31 літери. Цікавим є те, що літери K, Q, Y, W використовуються виключно для написання слів іншомовного походження, іноземних власних імен та географічних назв.
Перші письмові згадки про румунську мову датуються XVI століттям. Це були переклади старослов'янських церковних текстів та ділових паперів. Сучасна літературна румунська сформувалась в кінці XIX століття. Вона зовсім не схожа на українську мову, проте спільні слова в них таки можна віднайти, наприклад магазин буде - "magazin", а картопля - "cartofi".
А ось декілька цікавих фактів, що змусять звернути більше уваги на Румунію та рідну мову її чисельних мешканців. Саме в Румунії проживав відомий і легендарний Граф Дракула. А винахідником пір'яної ручки був румунський студент Петраков Поенару.