А тепер про солов'їну… 28 жовтня 1989 року, після ухвалення Закону "Про статус української мови", вона стала державною для більш ніж 45 мільйонного населення України. За даними ООН з питань освіти, науки і культури, за межами держави її вважають рідною і активно використовують у спілкуванні близько 1,5 мільйонів чоловік, найбільша кількість з яких мешкає на території США та Канади.
Своє зворушливе ставлення до рідної мови українці оспівують в піснях та передають у літературних творах, де ніжно і з любов'ю називають її материнською, кольоровою, солов'їною, калиновою. І це не дивно, адже у 1951 році, на конференції в Римі, українська мова була визнана другою в світі за мелодійністю. А на мовному форумі, що відбувся в Парижі, в 1934 році, їй присвоєно статус однієї з найкрасивіших мов світу!
Сучасна українська мова містить близько 256 000 слів і виділяється з поміж інших мов неймовірною кількістю виразів, порівнянь, метафор і гіпербол. Українська абетка містить 33 літри. А спостережливі українці звернули увагу на те, що в їх рідній мові переважна кількість слів починається на літру "П", а в повсякденній лексиці найменше вживається літра "Ф ". Найдовшим словом в українській мові є "діхлордіфенілтріхлорметілментан” і складається воно з тридцяти букв.
Українська - одна з найбагатших слов'янських мов світу, що не стомлюється ділитися своїми мовними скарбами. Адже тільки завдяки їй до світової лексики потрапили такі слова, як "гопак", "козак", "бандура", "борщ" і . т. п. Вона унікальна, цікава, а інколи дивна і ллється немов теплий струмочок, що зігріває душу кожного українця. А її витонченість та мелодійність відзначають навіть іноземці.