Бюро переводов Дружба Народов
Бюро переводов Дружба Народов
(044) 228-36-59   (099) 62-00-293
(093) 918-29-16   (098) 668-33-68
Київ, Печерськ, вул. Чигоріна 61, к. 1

Переклад на молдавську ☎ 098-668-33-68

Вартість перекладу однієї умовної сторінки - від 160 грн.
  • письмовий, усний, нотаріально завірений переклад на молдавську мову, переклад з молдавської мови;
  • переклад на молдавську мову, переклад з молдавської мови дипломів, свідоцтв, прав, атестатів, довіреностей, трудових книжок;
  • переклад на молдавську мову, переклад з молдавської мови установчих документів, технічних документів (креслень, інструкцій, посібників);
  • переклад на молдавську мову, переклад з молдавської мови медичних документів (висновків, історій хвороби, довідок, фармацевтичних текстів);
  • переклад бізнес-планів, маркетингових досліджень, контрактів і договорів, бухгалтерської та фінансової звітності, економічних статей і літератури.
Звертайтесь, ми завжди до Ваших послуг!

"Біне аць Веніто!", що в перекладі на українську "Ласкаво просимо!" - фраза, якою тепло зустрічає Республіка Молдова своїх гостей. А все тому, що гостинність є відмінною рисою молдовського народу. Відвідувачів країни мешканці Молдови приймають радісно і залюбки пригощають смаколиками національної кухні та наливають келих доброго вина. Після дружньої дегустації мовний бар'єр просто зникає і, як правило, подальше спілкування проходить без перешкод, в "Каса маре" - найкрасивішій і прибраній кімнаті привітного господаря.

На жаль, переважна більшість лінгвістів, а також невеличка частина мешканців Молдови, не виокремлюють молдовську як самостійну мову, розглядаючи її лише як діалект румунської. Найбільш відомий світовий мовний довідник - "Ethnologue: Languages of the World", що містить відомості про більш ніж 7000 живих мов світу – також не згадує молдовську як окрему мову, а тільки як альтернативну назву румунській.

У Конституції Республіки Молдова молдовська є державною мовою, в той час як в декларації, що має перевагу над Конституцією, державною мовою визнано румунську. Корінні мешканці і громадські діячі молдовської землі не схвалюють такий стан речей, та це й не дивно, бо їх мовні традиції сягають своїм корінням глибоко в минуле, зберігаються і передаються з покоління в покоління.

Молдавська мова або limba moldoveneasca, moldava lingua відноситься до романської групи і розвинулась з народної латини. Вона має два види писемності: на основі кирилиці в Придністров'ї і латиниці в сучасній Молдові. У школах і вузах сучасної Молдови предмет "молдовська мова", що викладається латинською графікою - відсутній, вивчається предмет "румунська мова". Уроки "молдовської мови" кирилицею викладаються факультативно і тільки в навчальних закладах Придністров'я.

Між іншим, на території Молдови існує рух "молдовенистів", представники якого переконані і активно підтримують те, що для державної мови слід використовувати назву "молдовська", а не "румунська", бо вона є більш давньою.

Щороку Молдова гостинно запрошує всіх відвідати "Дні вина" - свято місцевих виноробів, національних традицій та молдовської мови! І хочемо зауважити, що кожен, хто хоч раз, не залежно від приводу, відвідав сонячну, квітучу і самобутню Республіку Молдова, назавжди залишається її добрим другом та бажаним гостем!

переклад на молдавську мову, переклад з молдавської мови
Величезне людське спасибі за якісний переклад! Замовляла терміновий переклад документів для виїзду за кордон. Мій замовлення було виконано в той же день, при чому дуже якісно і недорого. Особлива подяка за роботу Марині. Рекомендую.
Олійник Ганна