Бюро переводов Дружба Народов
Бюро переводов Дружба Народов
(099) 62-00-293   (093) 918-29-16
(098) 668-33-68   Viber/chat
Київ, Печерськ, вул. Чигоріна 61, к. 1

Різні хитрощі і прийоми бюро перекладів 099-62-00-293

Скільки може коштувати професійний переклад? Одним з головних критеріїв при виборі бюро перекладів все ще залишається вартість послуг. Закордонні замовники звикли цінувати якість, а в Україні замовники часто погоджуються отримати неякісний, але дешевий переклад.

Запропонована стаття присвячена питанню - "Хіба можно не переплатити і отримати якісний професійний переклад?" Щоб відповісти на це питання, нам доведеться розглянути причини, з яких ряд компаній пропонує занижені розцінки на послуги перекладу, а саме 25-40 грн. за умовну сторінку.

Наприклад, розглянемо ціни на професійний переклад з англійської мови на українську мову. Відомо, що вартість перекладу складається з наступного:

 • вартість послуг перекладача;
 • податки та інші державні відрахування;
 • витрати на функціонування офісу компанії;
 • чистий прибуток бюро перекладів;
 • ПДВ в розмірі 20%.

Витрати на оплату оренди офісного приміщення, зв'язок, заробітну плата персоналу приблизно складають 25% -35%. Але реально ці показники ще вищі за рахунок високої вартості оренди в Києві.

На перший погляд бюро перекладів - це ефективний бізнес завдяки невеликим витратам на функціонування компанії. Чистий прибуток бюро перекладів становить приблизно 20% від вартості замовлення.

При перекладі приблизно 8 сторінок на день, маючи 22 робочих дня, заробітна плата перекладача в місяць повинна бути 420 євро. Потрібно розуміти, що переклад технічних текстів вимагає спеціалізованих знань, отже такий переклад не може виконати студент. З іншого боку, неможливо знайти професіонала,який буде працювати за низькими розцінками.

Чому значна частина перекладацьких центрів пропонує занижені ціни? В цьому випадку може бути дві причини:

 1. Рекламні розцінки не відповідають реальності. Компанія, що пропонує занижені ціни на переклад, не є професійною перекладацькою компанією. Ціни на сайті не відповідають остаточній ціні, яку Вам запропонують перед розрахунком або перед укладанням договору. Запевняємо Вас, що така компанія має бажання лише зацікавити клієнта. Мета реклами полягає в тому, щоб клієнт зателефонував або залишив заявку через сайт, а решта залежить від майстерності менеджера втримати клієнта, навіть якщо ціна на професійний переклад буде значно відрізнятись від заявленої.
 2. Віртуальний офіс. Компанія, що пропонує низькі розцінки на виконання своїх перекладацьких послуг може бути віртуальною. Більша половина компаній, які представлені в Інтернеті,- це віртуальні компанії. Вони не мають реального офісу для роботи з клієнтами. Єдиним засобом спілкування з клієнтами є телефон. Віртуальні офіси мають, як переваги так і недоліки. Головною перевагою є низька собівартість перекладів. Головними недоліками є обмежена відповідальність, незначний спектр полуг і недостатні можливості при виконанні послуг. Ці недоліки є серйозною проблемою в роботі віртуальних офісів.

Іноді перекладацькі центри завищують ціни на свої послуги. Це пов'язано з кількома причинами. Надамо лише деякі з них:

 • Термін виконання перекладу. Майже на кожному сайті Ви можете знайти текст: "Вартість термінового замовлення збільшується в 2-3 рази". Іронія полягає в тому, що 90% замовлень є терміновими. При звичайному замовленні перекладачі бюро перекладів зобов'язанні перекладати 5-8 умовних сторінок на добу. Будь-яка технічна документація, зазвичай, має більше 50 сторінок. Це означає, що в режимі "звичайного замовлення" Вам будуть перекладати цю інструкцію трохи більше тижня. Якщо замовлення надзвичайно термінове, то переклад тексту відносно невеликого обсягу Вам доведеться оплачувати за подвійним або потрійним тарифом, щоб отримати професійний переклад вчасно. Це не виняток а існуюча практика.
 • Складність тексту. На сайті рекламується "базовий переклад за ціною 35 грн за умовну сторінку". Це означає, що переклад технічного тексту буде коштувати в 1,5 - 3 рази дорожче. Ви не можете з цим не погодитись. Чи може коштувати однаково переклад паспорта і контракт з іноземною компанією на кілька сотень тисяч доларів? Для того, щоб кінцева ціна не відрізнялась від початкової, необхідно уточнювати по телефону або електронною поштою остаточну вартість перекладу, і не звертати уваги на попередню ціну, яка вказана на сайті. Ціна, яка присутня на сайті - завжди орієнтовна.
 • Бюро нотаріального перекладу. В Інтернеті зустрічаються фірми, які надають перекладацькі послуги і мають офіси, іноді в престижних бізнес центрах, але не є при цьому професійними бюро перекладів. Це, так звані, бюро нотаріального перекладу. 80% замовлень таких бюро складають переклади дипломів, довідок, довіреностей , і т.п. з подальшою їх легалізацією. Для того, щоб зробити переклад подібних документів достатньо бути студентом, оскільки перекласти прізвище, наприклад, Іванов на англійську мову не складає труднощів. Зазвичай, такий переклад виконують менеджери, які часто не володіють професійно мовою. Крім того, основний прибуток цих фірм складають нотаріальні завірення. Проте, така компанія буде добре заробляти, навіть якщо собівартість перекладу буде мінімальною. Це було б цілком легітимно, якби не дезорієнтація клієнтів. Подібні бюро нотаріального перекладу рекламують послуги, які не виконують. Адже, якщо відвідувач сайту бачить, що вартість послуг становить 40 грн за сторінку будь-якого тексту - він запам'ятає цю фірму. Таким чином, ми маємо не зовсім чесну конкуренцію. Фірми, що займаються нотаріальним перекладом як основним (а таких в Києві більшість), не є професійними бюро перекладів . Вони або не можуть надати послуг, заявлених на сайті (наприклад, професійний переклад медичних текстів), або доручають виконання замовлень тим самим співробітникам, які перекладають звичайні паспорти.

Підводячи підсумки цієї статті, ми пропонуємо клієнту, якщо він хоче отримати якісний переклад, звернуть увагу на професійний досвід бюро перекладів.

Обов’язково прочитайте

 • Відгуки та рекомендації клієнтів про роботу з даною фірмою. При цьому варто звернути увагу на відгуки профільних компаній. Для перекладу технічних текстів необхідно дивитись відгуки технічних компаній, а не відгуки медичних закладів або консалтингових фірм.
 • Надішліть текст для тестового перекладу. Після цього Ви зможете зробити свій вибір.
 • Необхідно дивитись на ціну запропонованих послуг. Ціна умовної сторінки профессійного перекладу коштує 45 грн і більше. При цьому необхідно уточнювати остаточну вартість сторінки, а не попередню.
 • Необхідно дізнатись про спеціалізацію компанії. Якщо компанія тільки обробляє особисті документи та виконує їх нотаріальне завірення, навряд щоб там Ви отримали професійний юридичний переклад.

Ми сподіваємось, що висвітлили деякі питання, які стосуються ціноутворення на ринку перекладів. Бажаємо Вам знайти саме те бюро перекладів, яке буде оптимально тримати пропорцію між ціною та якістю запропонованих послуг.

Переклад свідотства про народження зробили швидко. Дуже задоволені. Сума яку озвучили, була дуже і дуже прийнятна. Будемо користуватися даною фірмою і радити знайомим. Обслуговування на вищому рівні! Бажаю всім доброго вечора і удачі і виконавцям і замовникам!
Іванов Олександр
Хінді Персидська мова Угорська мова Данська мова Корейська мова Молдовська мова Латиська мова Норвезька мова Румунська мова Фінська мова Японська мова Сербська мова Українська мова Італійська мова Грузинська мова Словацька мова Осетинська мова Шведська мова Іспанська мова Узбецька мова Німецька мова Литовська мова Вірменська мова Польська мова Словенська мова Іврит Китайська мова Французька мова Білоруська мова Грецька мова Македонська мова Арабська мова Болгарська мова Чеська мова Азербайджанська мова Естонська мова Англійська мова Португальська мова Туркменська мова Голландська мова Турецька мова